چهره گشاده غار علیصدر بر روی گردشگران

غار علیصدر همدان در تعطیلات عید سعید فطر از استقبال خوب گردشگران و رضایتمندی آنها برخوردار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، شگفت‌انگیز‌ترین غار آبی جهان این روزها پذیرای گردشگران داخلی و خارجی از سراسر دنیا به ویژه چهارسوی ایران زمین است، فوج فوج گردشگران از سراسر کشور، بار سفر بر می‌بندند و راهی دیار کهن همدان می‌شوند تا به دیدار بزرگترین غار آبی جهان واقع در پهناورترین شهرستان استان همدان بشتابند.

غار علیصدر همواره برای گردشگران از جذابیت خارق‌العاده‌ای برخوردار بوده و ظرفیت این را دارد که مسافران بیش از یک بار به دیدن این غار بیابند. خوشبختانه ایجاد یک مسیر جدید این امکان را فراهم کرده که افراد برای بار چندم وارد این غار شوند.

بازدید از غار علیصدر توصیه یک گردشگر به همه دوستان

یک گردشگر داخلی که از استان تهران به غار علیصدر سفر کرده، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس، پس از بازدید از غار می‌گوید: با وجود اینکه جمعیت بسیاری در روز عید سعید فطر از غار بازدید کردند پرسنل به خوبی از بازدیدکنندگان استقبال کردند.

شیوا احمدی با بیان اینکه برای نخستین بار است که از این غار بازدید می‌کند، می‌افزاید: بدون تردید به همه افراد توصیه خواهم کرد که از غار علیصدر بازدید کنند.

میثم توانایی که از اصفهان راهی غار علیصدر شده نیز در گفت‌و‌گو با فارس تصریح می‌کند: غار علیصدر به راستی شگفت‌انگیز است و خدمات خوبی توسط پرسنل آن به استقبال‌کنندگان ارائه می‌شود.

میهمانان دیگر گروهی از جوانان قائم‌شهر هستند که غار علیصدر را عالی توصیف می‌کنند و رضایت خود را از خدمات ارائه شده اعلام می‌دارند.

در مجموع میهمانان این بار رضایت کامل از میزبانی غار علیصدر دارند و آن را عالی توصیف کرده‌اند.

کاهش مدت انتظار از 6 ساعت به دو ساعت

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار می‌کند: برای نخستین بار در ایام پیک بازدیدکننده از غار علیصدر با افزایش ناوگان جابجایی گردشگران ساعت انتظار مسافر را از 6 ساعت به 2 تا 2.5 ساعت کاهش دادیم که در نوع خود بی‌نظیر بود.

حمیدرضا یاری با بیان اینکه در اماکن گردشگری از مسافران پذیرایی کردیم، می‌افزاید: ایجاد سه رستوران بزرگ، توسعه شهربازی مجموعه گردشگری علیصدر، گسترش مراکز خرید، ایجاد بازارچه صنایع دستی از جمله اقدامات برای ایجاد رضایتمندی و افزایش ماندگاری مسافران است.

وی تصریح می‌کند: بازارچه صنایع دستی با 72 غرفه و ایجاد پارکینگ 6 هکتاری با ظرفیت 2 هزار پارکینگ نیز از اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر ادامه می‌دهد: امیدواریم با راه‌اندازی منطقه نمونه گردشگری علیصدر که در افق کوتاه‌مدت پذیرایی از 20 هزار گردشگر را مدنظر دارد، خدمتی بزرگ به گردشگری استان صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه با سرمایه‌گذاران مختلفی برای تحقق این منطقه نمونه گردشگری رایزنی شده، خاطرنشان می‌کند: پیش‌بینی می‌شود طی تعطیلات عید سعید فطر 40 هزار گردشگر از غار دیدن کنند.

رایزنی برای ایجاد منطقه نمونه گردشگری در حالی آغاز شده و برنامه‌های مختلفی تدوین شده که این مطالبه مردم استان و مسافران بوده است، زیرا این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به قطب گردشگری در کشور را به دلیل داشتن جذابیت برای همه گردشگران از جمله داخلی و خارجی دارد.


/ 0 نظر / 46 بازدید