کشف شواهدی از آدمخواری در انگلیس در غار «گاف»

محققان موفق به کشف شواهدی از آدمخواری در انگلیس در حدود 1500 سال قبل شدند.

در شرایطی که محققان اروپایی قصد دارند با برگزاری همایشی در شهر منچستر انگلیس در ماه سپتامبر، تاریخچه آدمخواری در این قاره را بررسی کنند، محققان موفق کشف شواهدی از آدمخواری در انگلیس در حدود 1500 سال قبل شدند.

طبق نتایج تحقیقات انجام شده از سوی محققان موزه تاریخ طبیعی لندن و دانشگاهی در اسپانیا، شواهد زیادی از آدمخواری در غار «گاف» در جنوب غربی انگلیس بدست آمده که نشان می دهد آدمخواری در انگلیس در حدود 1500 سال قبل رواج داشته، این در حالیست که حدود یک دهه از کشف نخستین نشانه ‌های آدمخواری در اروپا می گذرد و تعدادی از محققان با استناد به آثار کشف شده در غارهایی در اسپانیا، تاریخچه آدمخواری در این قاره را به دهها هزار سال قبل برده و عده‌ای نیز بر این باورند که این عمل تا چند هزار سال قبل نیز رواج داشته است.

در سال 2010 نیز باستانشناسان در جریان کاو‌شهای خود در یکی از اتاق‌های غار مشهور «ال سیدرن» در شرق اسپانیا موفق به کشف استخوا‌نهای یک خانواده 12 نفره شدند که در حدود 49 هزار سال قبل توسط دیگر انسانها کشته و خورده شده بودند.

محققان همچنین کشف استخوانهای حیوانات در غارهای ال سیدرن را نشانگر این امر می‌ دانند که انگیزه ساکنان این غارها از آدمخواری کمبود غذا نبوده و تنها بدلیل علاقه‌ به گوشت انسان آدمخواری می‌کرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس 23 اردیبهشت 1394

/ 0 نظر / 60 بازدید