در ادامه سفر، حضور رئیس فدراسیون غارشناسی «فرانسه» در «شیراز»

رییس فدراسیون غارشناسی فرانسه به منظور آشنایی با غارنوردان فارسی و فعالیت های انجام گرفته توسط آنها به شیراز سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی هیئت کوه‌نوردی وصعودهای ورزشی فارس، لورانس تانگی رییس فدراسیون غارشناسی کشور فرانسه به همراه فیلیپ کروچه مسئول بخش عکس اتحادیه جهانی غارنوردی و سه عکاس و غارنورد مطرح فرانسوی دیگر و مصدری مسئول کارگروه غارشناسی فدراسیون در این برنامه حضور داشتند.


رئییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی فارس دراین برنامه که با حضور لورانس تانگی و فعالان عرصه غار فارس برگزار شد ، اظهار داشت: این جلسه با هدف آشنایی رئیس فدراسیون غارشناسی و هیات همراه با فعالیت های مرتبط غارنوردی در سطح استان فارس برگزارشد.

محمد حسین جلالی اظهار امیدواری کرد که در پایان این نشست غارنوردان استان فارس بتوانند با استفاده از تجارب هیات فرانسوی در زمینه غار نوردی و غارشناسی گام های موثری را بردارند.

قاسم قادری مسئول کارگروه غارنوردی و غارشناسی استان فارس ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست تصریح کرد: دراین برنامه نمایندگانی از گروه های مختلف کوهنوردی استان فارس شامل انجمن غار وغارشناسی استان فارس، گروه های کوهنوردی استقلال، شیراز جوان، بانک ملی، کوهیاران، بخش زیست شناسی دانشگاه شیراز، بخش زمین شناسی دانشگاه شیراز، غارنوردان شهرستان سپیدان و عکاسان آزاد طبیعت ونیز پیشکسوتان حضور داشتند.


در این جلسه نمایندگان به طور جداگانه به تاریخچه، اهداف و فعالیت های فعلی و آتی غارنوردی گروه خود پرداختند و همچنین فیلیپ کروچه رئیس کمیسیون عکاسی اتحادیه جهانی غار شناسی (UIS) و مدرس عکاسی غار و اسماعیل کشتکار به نمایندگی از عکاسان طبیعت به نمایش و تشریح عکس های منتخب خود پرداخته و با حاضرین تبادل نظر کردند.
بازدید از موزه گنجینه معرفت و اهدا قاب عکسی از کوههای زردکوه مسیر ایل کوچ بختیاری که توسط استاد اسماعیل کشتکار گرفته شده بود به رییس فدراسیون غارشناسی فرانسه ازجمله فعالیت های بود که درحاشیه این برنامه انجام شد
تیم فرانسوی در طی دو روز اقامت خود در شیراز به سیاحت و بازدید از مکان های تاریخی و توریستی شیراز پرداختند.

ارسال خبر و عکس: «نغمه هنردار»؛ روابط عمومی هیئت استان فارس

منبع: پایگاه خبری فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی

/ 0 نظر / 24 بازدید