مسافران ترکیه به سلامت به کشور بازگشتند

                   
         عکس قسمتی از تزئینات آهکی در عمق حدود 80 متری                                        عکس قسمتی از بلندترین چاه در عمق 350 متری غار

تیم دونفره ایرانی آقایان ابراهیم بیرامیان از تبریز و مجید زراوندی از اصفهان با یک روز تاخیر بعلت تعلل در هماهنگی های لازم و پاسخگو نبودن تلفنهای غارنوردان ترکیه وارد منطقه شده ، اما از رسیدن به تیم دوم باز می مانند .

 حضور تیم دو نفره ایرانی که باعث خوشحالی اعضای کمپ ترکیه ای شده بود و همچنین باعث تعجب که چگونه بدون راهنما خود را تا این منطقه رسانده بودند . پس از یک روز و آشنا شدن با بچه های ایران و اطمینان از تسلط آنان به غارنوردی عمودی از آنها برای کمک در قسمت پایانی دعوت شد .هرچند از عمق 600 متری با تلفن  خبر اتمام اکتشاف در مسیر اصلی را نیز تا عمق 758 متری به کمپ بیرونی اعلام کرده بودند اما روز دوشنبه 26 تیرماه  تیم دونفره ایران با دونفر از اعضای ترکیه ای  جهت عکاسی داخل غارشده و تا کمپ یک برپا شده درعمق 350 متر فرود رفته و سپس بازگشتند . روز سه شنبه از دو عضو انجمن غارنوردان ایران یک نفر با یک غارنورد ترک  با هدف پیمایش غار تا انتهای مکشوف و جمع آوری کابل تلفن و بررسی راه فرعی درعمق 600 متری داخل غارشدند و یک نفر با تیم اکسپلوره به بررسی شکافها و سینگ هولهای سطحی پرداخته که منجر به کشف و نقشه برداری از یک غار کوچک نیز شد .

            
 
                                         نقشه غار دودن تا عمق 565 متر

روز پنج شنبه 29 تیرماه با این هدف که بررسی مسیرفرعی پیدا شده دربرنامه سال آینده ادامه یابد کمپی که 16 روز در دهانه غار دودن برقرار شده بود جمع و غارنوردان به شهرهای خویش بازگشتند .


        
                 روز آخر برنامه و عکس یادگاری با پرچم یادبود زنده یاد لیلا اسفندیاری

منتظر گزارش کامل و عکسهای این برنامه هستیم .

با تشکر از ابراهیم و مجید عزیز برای گزارش مختصر و حضور خوبشان در برنامه . ج/ ن

منبع:انجمن غارنوردان

/ 4 نظر / 4 بازدید
مهدیـ

سلام دوست عزیز. حلول ماه مبارک رمضان بر شما مبارک. از شما دعوت میکنم به انجمن ما بیای و عضو بشی. این انجمن نویسنده و مدیر فعال نیاز داره. امیدوارم بتونیم در آینده ای نه چندان دور یکی از بزرگترین انجمن ها رو داشته باشیم. موفق باشید. یا علی.

طرح سراسری ختم قرآن و صلوات

★★★ طرح سراسری ختم قرآن کریم و صلوات ویژه ماه مبارک رمضان ★★★ منتظر همراهی شما هستیم.با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک.

paye2

سلام نخستين انجمن سه بعدي در ايران راه اندازي شد . اگر علاقه مند به هنرهاي سه بعدي هستيد يا اگر سوالي در مورد سه بعدي داريد در خدمتتون هستيم http://1blogfa.ir/forum

لیلا صالحی

آرزوی موففیت برای این غانوردان دارم ممنون از اطلاع رسانی شما