احداث تونل شیشه ای برای توسعه غار قوری قلعه در دست مطالعه است

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه احداث تونل شیشه ای در داخل غار قوری قلعه در دست مطالعه است گفت: تاکنون برنامه های ساماندهی در محوطه خارجی غار انجام شده است.
علی فعله گری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستور استاندار برای ایجاد تونل شیشه ای در داخل غار افزود: توسعه محوطه داخلی غار قوری قلعه از برنامه های اصلی سال جاری است که در انتظار تامین اعتبار می باشد.
وی ادامه داد: کنده کاری و توسعه محوطه داخلی غار بی شک موجب صدماتی به فضای داخلی آن می شود و احداث تونل شیشه ای در دست مطالعه ارگان های مربوطه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر غار قوری قلعه به حوزه نظارتی شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه واگذار شده افزود:
براساس آیین نامه مربوطه ایجاد مناطق گردشگری، همه کارها برعهده شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه است.
به گفته این مسوول، تاکنون خدمات توسعه گردشگری در فضای خارج از غار متمرکز بوده و ساماندهی محوطه داخلی باید با هماهنگی همه دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل محیط زیست و آب منطقه ای نیز انجام شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه تصریح کرد: سال گذشته با هشت میلیارد ریال اعتبار آسفالت پارکینگ محوطه غار قوری قلعه انجام شد و توسعه خوبی در زمینه فعالیت های خدماتی و گردشگری در محوطه بیرونی آن صورت گرفت.
استاندار کرمانشاه به تازگی در جلسه کارگروه توسعه گردشگری عنوان کرده بود؛ می توان با استفاده از فن آوری تونل های شیشه ای که نظیر آن در کشورهای حاشیه خلیج فارس ایجاد شده، زمینه توسعه غار و جذابیت بیشتر برای گردشگران داخلی و به ویژه خارجی را فراهم کرد.
اثر طبیعی ملی غار قوری قلعه در ارتفاع یک هزار و 650 متری دامنه کوه شاهو و در بین شهرهای روانسر و پاوه واقع شده است.
این غار یکی از طولانی ترین و زیباترین غارهای کشور می باشد که هر سال هزاران نفر از دوستداران طبیعت داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است.

منبع:خبرگزاری ایرنا

/ 0 نظر / 27 بازدید