مطالعات شناسایی غار زرین‌رود زنجان تسریع یابد

خبرگزاری تسنیم: نائب رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه تاکنون مطالعه‌ای بر روی این غار کشف شده انجام نشده است، گفت: مطالعات شناسایی غار زرین‌رود زنجان تسریع یابد.

حسن‌رضا بیگدلو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با بیان اینکه این غار می‌تواند به عنوان ظرفیت گردشگری شهرستان خدابنده مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: متاسفانه تاکنون هیچ گونه مطالعاتی بر روی این غار انجام نشده است.

وی با تاکید بر اینکه انجام مطالعات اولیه بر روی این غار در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد، تصریح کرد: قرار بود امسال مطالعات این غار آغاز شود ولی متاسفانه تاکنون این امر محقق نشده است.

نائب رئیس شورای اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: غار واقع در شهر زرین‌رود به صورت آبی - خاکی بوده و دارای جاذبه‌های طبیعی قابل توجهی است.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی این غار و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و طبیعی آن نیازمند عزم مسئولان استانی است، ابراز کرد: در کمیسیون برنامه‌ریزی شهرستان نیز این امر مورد بررسی قرار گرفته است.

بیگدلو با اشاره به میزان بودجه اختصاص یافته برای انجام مطالعات بر روی این غار تصریح کرد: در حدود 500 میلیون ریال برای این امر پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان بودجه پیش بینی شده برای غار زرین رود تاکنون تخصیص داده نشده است.

نائب رئیس شورای اسلامی استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه تاکنون هیچ توجهی برای شناسایی و کشف جاذبه‌های این غار انجام نشده است، عنوان کرد: در صورتی که این غار در شهرهای دیگر بود به یکی از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری تبدیل می شد.

وی با اشاره به اینکه راه دسترسی به این غار آسان و در کنار جاده اصلی شهر زرین رود با فاصله کمتر از 10 دقیقه‌ قرار دارد، بیان کرد: این غار در روستای قیاس کندی پشت کوه واقع شده است.


/ 0 نظر / 25 بازدید