عمیق ترین غار جهان عمیق تر شد!

یک گروه بین المللی از غارنوردان در چند روز گذشته (آگوست سال جاری میلادی) موفق شدند به رکورد جدیدی در عمیق ترین غار جهان Krubera-Voronya (واقع در آبخازیا – گرجستان) دست یابند.

طبق خبرهای رسیده، غواص غار اوکراینی Gennadiiy Samokhin موفق شد با پیمایش بخش جدیدی در این غار، شش متر به عمق 2191 متری غار اضافه کند و عمق ورونیا را به 2197 متر برساند.

این اکسپدیشن در زمانی انجام شد که حجم آب داخل غار زیاد بود و مشکلات فنی متعددی از جمله قطع ارتباط در ابتدای برنامه پیش آمده بود.

غار ورونیا تنها غار با عمق بیش از 2000 متر در جهان است و دومین غار عمیق جهان یعنی Sarma (واقع در گرجستان) 1760 متر عمق دارد.

منبع

غارهای ایران

File:Arabika Massif map LR.jpg

/ 2 نظر / 4 بازدید
ستایش محمدی

با سلام با عضويت در گروه اينترنتي ما هميشه مطالب روز و جذاب در ايميل شماست وارد لينک رو به رو شويد http://finance.groups.yahoo.com/group/ozvsho/join در ياهو لاگين شويد مرحله 1: براي دريافت ايميل ها بايد گزينه »» Individual Email را انتخاب نماييد. مرحله 2: براي بهتر ديدن ايميل ها گزينه »» Traditional را انتخاب نماييد. مرحله 3: کلمه خواسته شده را در باکس خالي تايپ کنيد مرحله 4: سپس بعد از اينکه مراحل بالا را به درستي انتخاب کرديد گزينه »» Join را کليک کنيد