تزریق 259 میلیارد تومان به محور گردشگری زنجان - غار کتله خور!

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سعید عباسی ظهر امروز در نخستین کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ایجاد محور گردشگری زنجان، سلطانیه، قیدار غار‌کتله خور را از مصوبات خاص سفر هیئت دولت به استان زنجان اعلام کرد و اظهار داشت: برای این طرح 10 میلیارد تومان از اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح گردشگری زنجان، سلطانیه، قیدار غار کتله خور در طول برنامه پنجم توسعه کشور هزینه می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان با اشاره به اینکه معاونت برنامه‌ریزی راهبردی رئیس جمهور منتظر طرح تهیه شده در استان برای عملیاتی‌کردن آن است، اضافه کرد: طرح محور گردشگری زنجان، سلطانیه، قیدار غار کتله‌خور در جلسات کارشناسی آمایش سرزمینی محیط زیست تصویب شده و برای عملیاتی‌شدن باید در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم به تصویب برسد.

وی بودجه در نظر گرفته شده در طول برنامه پنجم برای محور گردشگری زنجان، سلطانیه، قیدار غار کتله‌خور را 259 میلیارد تومان اعلام کرد که باید در طول چهار سال آینده به این طرح تزریق شود.

عباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برخی افراد ساکن در مرکز اشتغالزایی روزبه زنجان کارمند هستند، اضافه کرد: در آن محل کارهای اقتصادی هم انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: در مجموعه روزبه فقط شش یا هفت نفر کار اقتصادی انجام می‌دهند که محلی برای اسکان آنها در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار زنجان تاکید کرد: طرح ساماندهی در نظر گرفته شده در مجموعه اشتغالزایی روزبه با دید حمایتی انجام می‌شود.

وی تخریب محل روزبه را منوط به هماهنگی بین دادگستری و اداره کل راه و شهرسازی اعلام کرد.

در ادامه این جلسه مشکلات طرح مجموعه دهکده نور و همچنین درخواست طالبی یکی دیگر از سرمایه‌گذاران بررسی شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید