غارنوردی استان کردستان

غارها میراث گران بهاء هستند که از گذشتگان به ارث رسیده اند و بدون تخریب باید تقدیم ایندگان کنیم

نخستین گردهمایی تعدادی از عکاسان غاربرگزار گردید
نویسنده : payam - ساعت ۱٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٢
 

برنامه کارگاه آموزشی و تخصصی عکاسی در غار کتله خور با همکاری سازمان همیاری های شهرداری محترم زنجان و مسئولین سایت غارزیبای کتله خور طی دو روز برگزار گردید .

دراین برنامه که 24 نفر از استانهای تهران ، خراسان رضوی ، البرز، اصفهان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، چهارمحال و بختیاری ، کرمانشاه و زنجان حضور داشتند .

پنج شنبه 8/4/91

برنامه با پذیرایی نهار در سایت غارکتله خور به میزبانی سازمان همیاری های شهرداری زنجان در روز پنج شنبه شروع شد و سپس شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی پیش بینی شده که توسط استاد نامور عباسیان عکاس ورزشی و عضو هیات مدیره عکاسان میراث برگزار شد حضور یافته و با تکنیک های ایشان و استفاده از ابزار و لوازم عکاسی د رمکانهای رطوبتی و نم دار مانند غار و نورپردازی نوین آشنا شده  و با  بحث و تبادل نظر در مورد  شیوه های تجربی  دوستان غارنورد بسیار پربارتر شد .

ساعت 18 حاضرین در سه تیم هشت نفره وارد غارشده و هرتیم با یک راهنما وارد قسمتهای دست نخورده تر غارشده و با روش کارهای گروهی به عکاسی و رفع نقص تجربیات خویش پرداختند .

هرچند که عده ای درپایان مهلت روز اول ساعت 24 که از غاربازگشتند از کارخویش ناراضی بوده و کمبود زمان و طولانی بودن مسیر را عامل کم عکس گرفتن خود می دانستند ، اما عده ای نیز راضی بوده و پس از صرف شام در سوئیت های مجهز سایت به بازبینی کارها و مشاوره پرداختند .

جمعه ساعت 6 بیدار باش و پس از صرف صبحانه با کمی تاخیر بعلت دیربازشدن درب ورود به غار عملا کار عکاسی ساعت 30/9 شروع شد ولی اینبار با همکاری خوب آقای یوزباشی مسئول سایت مسیرهای جدیدی به غارنوردان پیشنهاد شد.

ساعت 30/13 طبق قرار از غار خارج شدند ،  اینبار درمجموع دوستان عکاس راضی تربودند هرچند خسته گی دستیاران و نورپردازانی که درثبت تصاویر با عکاسان همکاری کرده بودند کمتر از هنرمندان نبود .

اختتامیه ، تشکراز مسئولین و راهنمایان غارو مراسم خداحافظی و قصه راه وجاده و شهرها که هر رفتنی را بازگشتی است . امید که این شروعی باشد برای ترویج فرهنگ همکاری حتی در کارهای رقابتی زیباترین عکس می تواند عکس چیزی باشد که ما میپنداریم .

 

 

 


شرکت کنندگان آقایان

افشین یوسفی سرپرست

نامور عباسیان

یوسف واقف

یوسف سورنی نیا

مسعود رمضان زاده

میثم خوش قدم

سعید اسماعیل زاده

سراج مکری

محمد خورشیدی

یونس شریعتمداری

مجید زرآوندی

ایمان

آریا جعفری

احسان ناجی

ابراهیم بیرامیان

رحمان عباس پور

محمد عباس زاده

امیرملکی

شهریار بهزادیان

علی بیات

خانمها : شهربانو احمدی ماشک ، معصومه رجبی و شهرزاد ناظمی

درپایان از جناب آقای مهندس حاجی خانی ریاست سازمان همیاری های شهرداری زنجان ، پرسنل و مسئولین غار کتله خور و همراهی مهندس شهریاربهزادیان تشکرو سپاس گزاری می نماییم .

 

منبع:انجمن غارنوردان ایران